WITAMY NA STONIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 IM. TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI W ZAGROBIE::!!!!UWAGA!!!! DZIAŁA JUŻ PLATFORMA EDUKACYJNA::RODO - klauzula informacyjna

Aktualności

14 października 2020 13:46 | Aktualności

Dzień urody

Piękna kobieta, czyli jaka? Kilka słów o urodzie….

Ideał kobiecej urody kształtował się różnie w odmiennych epokach i kulturach- były gorsety, tatuaże, operacje plastyczne, Chińczycy krępowali dziewczynkom stopy, Majowie deformowali czaszki, Aborygeni łamali nosy, w Afryce tuczono kobiety. A jaka jest współczesna pretty woman?
9 września obchodzimy Światowy Dzień Urody. Tego dnia warto zwrócić uwagę na to jak na przestrzeni lat zmieniały się kanony piękna oraz co możemy zrobić każdego dnia, w trosce o naszą urodę.
W naszej szkole w ramach projektu STEAM obchodziliśmy również ten dzień. Polonistka Renata Jakubowska opowiadała o kanonach piękna na przestrzeni wieków oraz jak dziś wygląda piękna kobieta w różnych częściach świata. Pojawiły się też ciekawostki o historii kosmetyków. Uczennice chętnie sięgnęły po róże, pudry, pomadki…. W drugiej części lekcji chemiczka –pani Iwona Urbańska dokonała fantastycznej prezentacji- pokazała jak wykonać samodzielnie naturalny krem. Wszędzie unosił się słodki zapach kokosu, migdałów. To były prawdziwe czary!

Przeczytano: 52 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: